Η νέα βελτιωμένη έκδοση του P600 για το 2024. Με καινούργια χαρακτηριστικά και σημαντικές βελτιώσεις.
- Διαφορετική τοποθέτηση led (περισσότερα στις άκρες και λιγότερα στη μέση)για καλύτερη απόδοση και κατανομή φωτεινότητας και θερμοκρασίας.
- Γραμμικό Dimmer 15%-100%
- Πληρέστερο φάσμα
- Καλύτερη απορρόφηση θερμοκρασίας χάρη στη νέα ψήκτρα που διαθέτει
- Απόδοση 2.7 µmol/J
Quantum Board led φωτιστικό καλλιέργειας για μικρούς χώρους από την εταιρία ViparSpectra
Το P600 είναι ένα φωτιστικό Led ιδανικό για χώρους 40cm x 40cm και 60cm x 60cm(για 1 φυτό)
Διαθέτει dimmer το οποίο μπορεί να ρυθμίσει την ένταση από 15% έως και 100%
Χάρη στην παθητική ψύξη που διαθέτει δεν κινδυνεύετε από κάποια αστοχία υλικού ή βλάβη στους ανεμιστήρες η οποία μπορεί να αποβεί μοιραία.
Η μέγιστη απόδοση του είναι 100w. Όσο είναι φυσικά και η πραγματική του κατανάλωση.
Η ιδανική απόσταση από τα φυτά είναι 30-40cm
Χάρη στα έξτρα led το φάσμα του διαθέτει επαρκή επίπεδα υπέρυθρου φωτισμού οποίος είναι απαραίτητος κατά την ανθοφορία.
Το φάσμα του περιλαμβάνει:
θερμό λευκό στα 3000K
– ψυχρό λευκό στα 6500K
– κόκκινο στα 660nm
– υπέρυθρο στα 730nm
Στη συσκευασία περιλαμβάνονται 2 ρυθμιζόμενα κρεμαστάρια
Εγγύηση 2 έτη
Πραγματικές καταναλώσεις:
15%: 11w
25%: 17w
50%: 48w
75%: 77w
100%: 102w
| Διαστάσεις | 30 cm x 28 cm x 5.2 cm |
| Βάρος | 2.5 kg |
| Τύποι Led | SMD υψηλής απόδοσης
|
| Επιφάνεια κάλυψης για ανάπτυξη | 40cm x 40cm και 60cm x 60cm |
| Επιφάνεια κάλυψης για ανθοφορία | 40cm x 40cm και 60cm x 60cm(1 φυτό) |
| Απόδοση | 100w ± 3% @ 220V |
| Τάση | AC 100-240 V |
| Συχνότητα λειτουργίας | 50-60 Hz |
| Είδος ψύξης | παθητική |
| Επίπεδα θορύβου | 0 dB |
| Διάρκεια ζωής | 50000 Ώρες |











