| Outside Diameter: | 300mm |
| Max Flow Rate: | 2000 m³/h |
| Height: | 1000mm |
| Total Weight: | 20kg |
| Thickness of Carbon Bed: | 50mm |
| Installation: | Vertical or Horizontal |
| Activated Carbon Type: | CKV-4 light |
| Max Operating Temp: | 80ºC |
| Max Relative Humidity: | 70% |
| Pre-Fitted Flange Size: | 250mm |
Active Carbon Filter Can Lite 2000 – Φ250 2000m³h
Active carbon filter from CAN. Length 100cm
249.00 €
Availability: In stock
You may also like…
5lt Humidifier with up to 400ml/h flow
69.00 € Add to cartHumidifier with 5lt tank and 400ml/h evaporation rate








